Plísně

 

Plíseň na zdi

 

Problémem s lokálním, nebo plošným výskytem zvýšené vlhkosti stěn v interiérech staveb a souvisejícím výskytem plísní na zdi, je postižena značná část bytového fondu i průmyslových a komerčních objektů. Příčinou je zejména, kromě stáří objektů, nedostatečná odborná péče o objekty a zanedbání standardní údržby, ale také razantní změny ve způsobu užívání zejména starších objektů a nedodržování zásad chování pro udržení kvalitního interiérového klimatu – zejména nedostatečné větrání.

 

Jak na plíseň na zdi ?

 

Uvedené skutečnosti tvoří ucelený okruh problémů, které vylučují, bez odstranění příčiny, trvalé odstranění plísní z povrchu stěn – stěny s nedostatečnou tepelně-izolační funkcí (plošně, nebo lokálně v místech tepelných mostů, např. v okolí oken) jsou chladnější a jsou proto zatíženy kondenzací vlhkosti na jejím povrchu. Tato vlhkost způsobuje výskyt plísní na povrchu stěn.

Za této situace je zřejmé, že používání rozličných nátěrů, či postřiků, nemůže dlouhodobě odstranit problémy s výskytem plísní a je tedy nutné, pro zajištění vyhovujícího a zdravého bydlení s ekonomickým provozem interiéru, provést vhodné stavební úpravy.

 

Odstranění plísně

 

Možným řešením pro jednoduché případy napadení plísní je zajištění povrchové úpravy stěn pomocí speciální omítky Sanaver Duo, která zajistí výrazné zlepšení tepelně-izolačních vlastností – zvýší povrchovou teplotu stěny a výskyt plísní omezí.

V náročnějších případech zasažení interiérů je vhodné pro odstranění plísně použít speciální systémové deskové materiály redstone Clima Plus, které se celoplošně lepí na kondenzací a plísní zasažené plochy místech tepelných mostů a které podstatně účinněji stěnu za strany interiéru zateplí a výskytu plísní zabrání. Ideální je tyto systémové desky kombinovat s vysoce prodyšnými silikátovými nátěry ProfiTec P457, nebo düfa S1, či düfa Harmonieweiss, které díky svému minerálnímu charakteru s vysokou hodnotou pH eliminaci plísní podpoří.  Systém desek redstone Clima Plus je dodáván spolu s dalšími účinnými doprovodnými produkty pro odstraňování plísní – sprejem redstone SUS, který ekologickou formou odstraňuje rostoucí plísně i z ní uvolňující se karcinogenní spory a redstone Antikondenzační nátěr, který v jednodušších případech výskyt kondenzace na stěnách také omezí. V každém případě je však nutné zajistit a udržovat standardní interiérové klima, tj. vlhkost vzduchu cca 40-60% a teplotu cca 20-22 oC, spolu s dostatečným větráním.

Jakmile jsou zdi čisté, je vhodné nanést interiérové barvy. Máte-li v místnosti i jiné povrchy, může se hodit na příklad lazura na dřevo.

 

Kontakt

BAUMATERM stavební s.r.o.

Jeseninova 540/53
40003 Ústí nad Labem - Střekov


GPS: 50.6554428N, 14.0613092E
Mapa 

 
Ladislav Vrablic
jednatel společnosti

E-mail:
info@baumaterm.cz

Tel.: +420 776 17 87 17

 

Novinky

26. 3. 2015

Nové prodejní a míchací centrum

Navštivte naše nově otevřené míchací a prodejní centrum na adrese Jeseninova 540/53, Ústí nad Labem - Střekov...

1. 8. 2012

Spuštění nových WWW

Spuštění nových WWW na adrese www.baumaterm.cz

1. 3. 2015

Autorizovaný prodejce spol. Meffert

Stali jsme se autorizovaným prodejcem spol. Meffert.

archív

 

 

Firma BAUMATERM stavební s.r.o. 
je registrována v seznamu
odborných dodavatelů programu 
Nová zelená úsporám.