Střechy

 

Barva na plechovou střechu

 

V případě plechových střech plní nátěr nejen dekorační funkci, ale v případě pozinkovaného plechu se i významně podílí na jeho antikorozní odolnosti.  Střechy z nového pozinku je vhodné nechat minimálně několik měsíců vystavené povětrnostním podmínkám, aby povrchově zoxidovaly a následné nátěry měly dobrou přídržnost. Některé specializované nátěry je však možné natírat i přímo na nový nezoxidovaný povrch plechu, např. Feycopur 626 – stačí pouze důkladné odmaštění povrchu plechu. Ze starších natřených plechů je vhodné odstranit veškeré staré nedržící nátěry, např. obroušením, nebo tlakovou vodou. 

 

Barva na střechu

 

V případě lokálního napadení korozí je nutné povrch v těchto místech očistit a ošetřit vhodnou antikorozní barvou, např. düfa Rostschutzgrund, nebo Feyalkyd 302. Vrchní nátěr pro pozinkované, nebo hliníkové střešní plechy je možné zvolit dle požadované životnosti – nejvyšších parametrů vykazuje dvousložkový polyuretanový nátěr Feycopur 626, kdo chce pracovat s jednosložkovými materiály, může zvolit nátěry düfa Hochglanzlack, nebo düfa Seidenmattlack, příp. vodou ředitelné nátěry düfa Glanzlack 2in1 a  düfa Seidenmattlack 2in1.

 

Čím natřít plechovou střechu? Jak opravit eternitovou nebo betonovou střechu?

 

Střechy z betonových, pálených, nebo eternitových krytin je v případě jejich renovace obvykle nutné ošetřit od napadení mechy a řasami přípravkem Renov Express s následným omytím tlakovou vodou. Po proschnutí povrchu je nutné jej zpevnit penetračním nátěrem düfa Tiefgrund D15. Finální nátěr je ideální provést vodou ředitelný nátěrem Profitec Dachbeschichtung, který zajistí dokonalé utěsnění povrchu před vnikáním vody, omezí špinavost povrchu a umožní odpar zbytkové vlhkosti ze střechy.
Pokud zajišťujete komplexnější úpravy na stavbě, mohou se vám hodit i barvy na kov nebo fasádní barvy.

Kontakt

BAUMATERM stavební s.r.o.

Jeseninova 540/53
40003 Ústí nad Labem - Střekov


GPS: 50.6554428N, 14.0613092E
Mapa 

 
Ladislav Vrablic
jednatel společnosti

E-mail:
info@baumaterm.cz

Tel.: +420 776 17 87 17

 

Novinky

26. 3. 2015

Nové prodejní a míchací centrum

Navštivte naše nově otevřené míchací a prodejní centrum na adrese Jeseninova 540/53, Ústí nad Labem - Střekov...

1. 8. 2012

Spuštění nových WWW

Spuštění nových WWW na adrese www.baumaterm.cz

1. 3. 2015

Autorizovaný prodejce spol. Meffert

Stali jsme se autorizovaným prodejcem spol. Meffert.

archív

 

 

Firma BAUMATERM stavební s.r.o. 
je registrována v seznamu
odborných dodavatelů programu 
Nová zelená úsporám.