Povrchové úpravy dřeva


Lazura na dřevo
 

Dřevěné ploty, pergoly, dřevěné chaty či sruby, příp. i jiné venkovní dřevěné plochy jsou trvale vystaveny povětrnostním podmínkám a díky jejich členitosti je zároveň obvykle náročná jejich povrchová úprava – jak u nových ploch, tak i při renovaci dříve natřených. Zásadní vliv na životnost povrchové úpravy v těchto případech má druh a stav dřeva při nátěru a způsob jeho konstrukční úpravy – jednotlivé dřevěné prvky by měly být řešeny tak, aby na nich nedocházelo k dlouhodobému stání vody a povrch dřeva by měl být hladce  zbroušený, bez vyčnívajících dřevních vláken. V případě renovačních nátěrů je nutné zajistit, aby byly z povrchu dřeva odstraněny veškeré staré nedržící nátěry, příp. tmely a aby byly, nejlépe broušením, odstraněny i poškozené části dřeva. Následně pak je vhodné obnažené části dřeva ošetřit hloubkovou impregnací düfa Holzgrund, nebo düfa Holzisoliergrund. Před vlastní povrchovou úpravou je nutné se rozhodnout, zda zvolit variantu lazurního nátěru, nebo nátěru napouštěcím olejem, či krycí barvou. Každá z těchto povrchových úprav má své výhody a nevýhody. 

 

Jak natřít dřevěný plot, staré dřevěné dveře nebo nábytek?
Čím natřít pergolu, dřevěnou chatu či srub?

 

Lazura na dřevo düfa Profi Holzlasur, düfa Holzlasur, düfa Dauerschutzlasur, düfa Acryl Zaunlasur a napouštěcí oleje Carver Exterol 050 ponechávají viditelnou kresbu dřeva a jen povrchově ho probarvují. Lazury se vpíjí do dřeva a dokáží dobře spolupracovat s měnícím se objemem dřeva při změně vlhkosti. Napouštěcí oleje Carver Exterol 050 jsou extrémně  odolné, nemohou se z povrchu dřeva olupovat a umožňují snazší opravitelnost povrchu, než lazury. Krycí barvy zcela zakrývají barevnou kresbu dřeva, ale při použití speciálních druhů nátěrů, např.düfa Wetterschutzfarbe, mohou ponechat vysoce odolnou vrstvu, která kopíruje tvarový reliéf dřeva – výsledkem je velmi přirozený a dlouhodobě chráněný povrch dřevěných ploch.  

 

Lak na dřevo

 

Speciálně pro nátěry oken a dveří je pak vhodné použít nátěry určené přímo pro tyto specifické dřevěné prvky, tj. např. düfa Fensterlack, které umožňují rychlou aplikaci, bez nutnosti pořizování speciálních podkladových materiálů. Samostatnou kapitolou je povrchová úprava nábytku, kde je nutné zajistit i dobrou odolnost vůči mechanickému opotřebení a chemickému působení lidského potu. Velmi se zde osvědčují nátěry na bázi napouštěcích olejů Carver Exterol 050, nebo transparentní lak na dřevo Klarlack ve vodouředitelném, či syntetickém provedení. V případě potřeby krycích nátěrů je možné zvolit dle požadavku na lesk či mat povrchu materiály düfa Hochglanzlack nebo düfa Seidenmattlack.
 

Pro úpravu dalších materiálů u nás najdete i např. fasádní barvy nebo barvy na kov.

Kontakt

BAUMATERM stavební s.r.o.

Jeseninova 540/53
40003 Ústí nad Labem - Střekov


GPS: 50.6554428N, 14.0613092E
Mapa 

 
Ladislav Vrablic
jednatel společnosti

E-mail:
info@baumaterm.cz

Tel.: +420 776 17 87 17

 

Novinky

26. 3. 2015

Nové prodejní a míchací centrum

Navštivte naše nově otevřené míchací a prodejní centrum na adrese Jeseninova 540/53, Ústí nad Labem - Střekov...

1. 8. 2012

Spuštění nových WWW

Spuštění nových WWW na adrese www.baumaterm.cz

1. 3. 2015

Autorizovaný prodejce spol. Meffert

Stali jsme se autorizovaným prodejcem spol. Meffert.

archív

 

 

Firma BAUMATERM stavební s.r.o. 
je registrována v seznamu
odborných dodavatelů programu 
Nová zelená úsporám.