Sanace
 

Při každé rekonstrukci vnitřních nátěrů, nebo v případě jejich poškození jinými vlivy, je nutné současně provést drobné opravy podkladu, či různých poškozených míst. Mezi nejčastější lokální vady patří výskyt nečistot na povrchu barvy, či fleků vystupujících z podkladu. Toto vizuální znečištění může souviset s lokálním prostupem vlhkosti z podkladu, např. při protečení vody do stěny a souvisejícím vyplavením nečistot. V případě vlhkého podkladu z důvodu zatečení je vhodné ponechat stěnu vyschnout a k sanaci zdiva prostřednictvím opravného nátěru přistoupit, až bude podklad suchý. 

 

Jak odstranit nečistoty ze zdi, fleky, mapy, praskliny, nerovnosti či vlhké podklady z bytů, sklepů či fasád?

 

Na nečistotami zasažená místa je vhodné nanést nátěr düfa Isolierdeckfarbe a následně je možné celou plochu přetřít zvolenou malířskou barvou. V případě, že jde o větší plochy, je vhodné použít k sanaci zdiva speciální nátěr düfa Schnellrenovierfarbe, který ponechá podklad paropropustný a zároveň zajistí odolný čistě bílý povrch – není nutné již další přetírání jinou barvou. Lokálně nadměrně vlhká místa lze dočasně sanovat nátěrem düfa Wasserstop, který je možné nanášet i na mokré plochy a který vlhkost v podkladu vizuálně uzavře do doby následného sanačního zásahu. Tento nátěr lze použít i v exteriéru. Výhodným doprovodným produktem při sanaci poškození stěn je düfa Isolier Salz, která eliminuje solné výkvěty a prostup nečistot z podkladu na natřený povrch. 

 

Pro současné vyspravení prasklin v omítce je možné použít brousitelné hmoty düfa Schnellspachtel, pro plošné vyrovnání podkladu, např. po škrábání stěn, düfa Füllstoff innen/aussen, nebo pružné kartušové tmely, např. düfa Fugen Acryl. Pro rychlé opravy, či upevňování, jistě najde využití düfa Blitz-Zement, který plně tuhne již po cca 3-5 minutách. Pro sanaci výrazně zavlhlých stěn, zejména v oblasti sklepů a soklů, je ideální speciální duální omítkovina Sanaver Duo, která zajistí rychlý a bezpečný odvod vodních par a zároveň významným způsobem zlepší tepelně-izolační vlastnosti stěn.

 

U zdiva se může vyskytnout mnoho nedostatků, jako je i plíseň na zdi. Při dalších opravách se rovněž může hodit i barva na střechu.
 

Kontakt

BAUMATERM stavební s.r.o.

Jeseninova 540/53
40003 Ústí nad Labem - Střekov


GPS: 50.6554428N, 14.0613092E
Mapa 

 
Ladislav Vrablic
jednatel společnosti

E-mail:
info@baumaterm.cz

Tel.: +420 776 17 87 17

 

Novinky

26.3.2015

Nové prodejní a míchací centrum

Navštivte naše nově otevřené míchací a prodejní centrum na adrese Jeseninova 540/53, Ústí nad Labem - Střekov...

1.8.2012

Spuštění nových WWW

Spuštění nových WWW na adrese www.baumaterm.cz

1.3.2015

Autorizovaný prodejce spol. Meffert

Stali jsme se autorizovaným prodejcem spol. Meffert.

archiv

 

 

Firma BAUMATERM stavební s.r.o. 
je registrována v seznamu
odborných dodavatelů programu 
Nová zelená úsporám.