Sanace
 

Při každé rekonstrukci vnitřních nátěrů, nebo v případě jejich poškození jinými vlivy, je nutné současně provést drobné opravy podkladu, či různých poškozených míst. Mezi nejčastější lokální vady patří výskyt nečistot na povrchu barvy, či fleků vystupujících z podkladu. Toto vizuální znečištění může souviset s lokálním prostupem vlhkosti z podkladu, např. při protečení vody do stěny a souvisejícím vyplavením nečistot. V případě vlhkého podkladu z důvodu zatečení je vhodné ponechat stěnu vyschnout a k sanaci zdiva prostřednictvím opravného nátěru přistoupit, až bude podklad suchý. 

 

Jak odstranit nečistoty ze zdi, fleky, mapy, praskliny, nerovnosti či vlhké podklady z bytů, sklepů či fasád?

 

Na nečistotami zasažená místa je vhodné nanést nátěr düfa Isolierdeckfarbe a následně je možné celou plochu přetřít zvolenou malířskou barvou. V případě, že jde o větší plochy, je vhodné použít k sanaci zdiva speciální nátěr düfa Schnellrenovierfarbe, který ponechá podklad paropropustný a zároveň zajistí odolný čistě bílý povrch – není nutné již další přetírání jinou barvou. Lokálně nadměrně vlhká místa lze dočasně sanovat nátěrem düfa Wasserstop, který je možné nanášet i na mokré plochy a který vlhkost v podkladu vizuálně uzavře do doby následného sanačního zásahu. Tento nátěr lze použít i v exteriéru. Výhodným doprovodným produktem při sanaci poškození stěn je düfa Isolier Salz, která eliminuje solné výkvěty a prostup nečistot z podkladu na natřený povrch. 

 

Pro současné vyspravení prasklin v omítce je možné použít brousitelné hmoty düfa Schnellspachtel, pro plošné vyrovnání podkladu, např. po škrábání stěn, düfa Füllstoff innen/aussen, nebo pružné kartušové tmely, např. düfa Fugen Acryl. Pro rychlé opravy, či upevňování, jistě najde využití düfa Blitz-Zement, který plně tuhne již po cca 3-5 minutách. Pro sanaci výrazně zavlhlých stěn, zejména v oblasti sklepů a soklů, je ideální speciální duální omítkovina Sanaver Duo, která zajistí rychlý a bezpečný odvod vodních par a zároveň významným způsobem zlepší tepelně-izolační vlastnosti stěn.

 

U zdiva se může vyskytnout mnoho nedostatků, jako je i plíseň na zdi. Při dalších opravách se rovněž může hodit i barva na střechu.
 

Kontakt

BAUMATERM stavební s.r.o.

Jeseninova 540/53
40003 Ústí nad Labem - Střekov


GPS: 50.6554428N, 14.0613092E
Mapa 

 
Ladislav Vrablic
jednatel společnosti

E-mail:
info@baumaterm.cz

Tel.: +420 776 17 87 17

 

Novinky

26. 3. 2015

Nové prodejní a míchací centrum

Navštivte naše nově otevřené míchací a prodejní centrum na adrese Jeseninova 540/53, Ústí nad Labem - Střekov...

1. 8. 2012

Spuštění nových WWW

Spuštění nových WWW na adrese www.baumaterm.cz

1. 3. 2015

Autorizovaný prodejce spol. Meffert

Stali jsme se autorizovaným prodejcem spol. Meffert.

archív

 

 

Firma BAUMATERM stavební s.r.o. 
je registrována v seznamu
odborných dodavatelů programu 
Nová zelená úsporám.